-
Downlight
-
TL Baselight
-
Pendant Light
-
Int Base Light
-
Industrial Light
-
Indirect Lighting
-
Street Light
-
Flood Light
-
Decorative Light
-
General Base Light
-
Accent Lighting
-
I Series
-
System Light Series
CHECKED -
Adjustable Down Light
-
J Series
-
Glareless Series
-
Waterproof Series
-
Track Series
-
System Light Tolso Series
-
Inbow
-
Outbow
-
S Series
-
iD Series Batten
-
iD Series V-Shape
CHECKED -
iD Series Recessed
-
iD Series Blackboard
CHECKED -
iD Series Reflector
CHECKED -
iD Series Rainproof
CHECKED -
iD Series HACCP & Clean Food Series
CHECKED -
System Ceiling
-
S4 Series
-
EVO Series
-
NEO Series
CHECKED -
Solar Road Lighting - ECO Series
-
Solar Road Lighting - PRO Series
-
Solar Road Lighting - Split Series
-
Led Pole Light - Single Arm
-
Led Pole Light - Double Arm
-
Power I
-
Solar Street Light - Integrated
Spesification Sheet NNP89440
| Type of Luminaire | Industrial Light |
|---|---|
| LED Tube FLAMIA | |
| T8 Type | |
| Set Model No. | NNP89440 |
| Type of Light Source | LED |
|---|---|
| Power Input | 18W |
| System Lumen Output | 2600 |
| System Efficacy | 144lm/W |
| Power Voltage | AC 220-240V |
| Power Factor | 0.92 |
| Lifetime | 50.000h |
| CCT | 5700K |
| CRI | 82 |
| Input Frequency | 50/60Hz |
| Beam Angle | 270deg. |
| IP Rating | 20 |
| Ambient Temperature | 30°C |
| Dimensions | 1198mm * 28.5mm |
| End Cap | Plastic |
| Tube | Polycarbonate |
| Feature | Single End, Flicker Free |
| Driver | Included |
| Dimming | Non Dimmable |
| Country of Origin | Indonesia |
| Brand | Panasonic |

