-
Downlight
-
TL Baselight
-
Pendant Light
-
Int Base Light
-
Industrial Light
-
Indirect Lighting
-
Street Light
-
Flood Light
-
Decorative Light
-
General Base Light
-
Accent Lighting
-
I Series
-
System Light Series
CHECKED -
Adjustable Down Light
-
J Series
-
Glareless Series
-
Waterproof Series
-
Track Series
-
System Light Tolso Series
-
Inbow
-
Outbow
-
S Series
-
iD Series Batten
-
iD Series V-Shape
CHECKED -
iD Series Recessed
-
iD Series Blackboard
CHECKED -
iD Series Reflector
CHECKED -
iD Series Rainproof
CHECKED -
iD Series HACCP & Clean Food Series
CHECKED -
System Ceiling
-
S4 Series
-
EVO Series
-
NEO Series
CHECKED -
Solar Road Lighting - ECO Series
-
Solar Road Lighting - PRO Series
-
Solar Road Lighting - Split Series
-
Led Pole Light - Single Arm
-
Led Pole Light - Double Arm
-
Power I
-
Solar Street Light - Integrated
Spesification Sheet NNP73187031
| Type of Luminaire | Downlight |
|---|---|
| Waterproof Series | |
| Waterproof Type | |
| Set Model No. | NNP73187031 |
| Type of Light Source | LED |
|---|---|
| Power Input | 12W |
| System Lumen Output | 950 |
| System Efficacy | 79 lm/W |
| Power Voltage | AC 220-240V |
| Power Factor | 0.85 |
| Lifetime | 30.000h |
| CCT | 2700K |
| CRI | 90 |
| Input Frequency | 50/60Hz |
| Beam Angle | 40deg. |
| IP Rating | 44 |
| Ambient Temperature | -20°C until 40°C |
| Cut Out Size | 65 |
| Dimensions | Ø74mm * 56mm |
| Body | Painted Aluminium Die-cast |
| Reflector | Polycarbonate |
| Frame | - |
| Country of Origin | Indonesia |
| Brand | Panasonic |

