-
Downlight
-
TL Baselight
-
Pendant Light
-
Int Base Light
-
Industrial Light
-
Indirect Lighting
-
Street Light
-
Flood Light
-
Decorative Light
-
General Base Light
-
Accent Lighting
-
I Series
-
System Light Series
CHECKED -
Adjustable Down Light
-
J Series
-
Glareless Series
-
Waterproof Series
-
Track Series
-
System Light Tolso Series
-
Inbow
-
Outbow
-
S Series
-
iD Series Batten
-
iD Series V-Shape
CHECKED -
iD Series Recessed
-
iD Series Blackboard
CHECKED -
iD Series Reflector
CHECKED -
iD Series Rainproof
CHECKED -
iD Series HACCP & Clean Food Series
CHECKED -
System Ceiling
-
S4 Series
-
EVO Series
-
NEO Series
CHECKED -
Solar Road Lighting - ECO Series
-
Solar Road Lighting - PRO Series
-
Solar Road Lighting - Split Series
-
Led Pole Light - Single Arm
-
Led Pole Light - Double Arm
-
Power I
-
Solar Street Light - Integrated
Spesification Sheet XNP84943
| Type of Luminaire | TL Baselight |
|---|---|
| Reflector Series | |
| Reflactor W1200mm 2 Lamp Type | |
| Set Model No. | XNP84943 |
| Type of Light Source | LED |
|---|---|
| Power Input | 12W |
| System Lumen Output | 2 x 1600 |
| System Efficacy | 130 lm/W |
| Power Voltage | AC 220-240V |
| Power Factor | 0.9 |
| Lifetime | 50.000hr |
| CCT | 6500K |
| CRI | 80 |
| Input Frequency | 50/60Hz |
| IP Rating | 20 |
| Ambient Temperature | 5° until 30°C |
| Dimensions | 55mm * 1230mm |
| Body | Steel White Painted |
| Frame | White Color |
| Dimming | - |
| Country of Origin | Indonesia |
| Brand | Panasonic |

